W listopadzie powinien odbyć się kongres PSL, na którym ponownie wystartuję na prezesa partii - powiedział PAP szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz pytany był przez PAP, o to kiedy odbędzie się kongres PSL. Ruszyła na szczęście kampania sprawozdawczo-wyborcza, bo już możemy robić spotkania. I to jest bardzo ważne - odpowiedział szef PSL.

Planujemy, że teraz w czerwcu i lipcu odbędą się zjazdy gminno-powiatowe. Pewnie jeszcze w sierpniu trochę ich też będzie - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że na wrzesień i październik planowane są zjazdy wojewódzkie. I w listopadzie powinien być kongres, na którym ponownie wystartuję na prezesa - poinformował szef ludowców.

W listopadzie 2020 r. politycy PSL informowali, że planowany na jesień kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Wyrażali nadzieję, że być może uda się zorganizować kongres na wiosnę przyszłego roku. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów.