Hakerzy atakują posiadaczy urządzeń firmy Apple. Oszuści wysyłają w jej imieniu e-maile o zaatakowaniu wirusem aplikacji iTunes. To próba wyłudzenia danych osobowych!

Jeżeli dostaliście e-maila o wirusie w aplikacji muzycznej iTunes to najlepiej od razu go skasujcie. Żadnego wirusa nie ma i nie było - to próba kradzieży waszego konta, a może nawet pieniędzy - ostrzegają eksperci.

E-mail rozsyłany przez oszustów odsyła do strony, która podszywa się pod firmę Apple. Za jej pomocą hakerzy próbują uzyskać loginy i hasła użytkowników. Jeżeli nie byliście ostrożni i już podaliście swoje dane - jak najszybciej zmieńcie hasło.

Warto zachować ostrożność podczas klikania w przesłane linki, nawet jeśli nadawca wiadomości wydaje się wiarygodny. Należy także sprawdzić, czy strona logowania jest prawdziwa - mówi w rozmowie z RMF FM Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET. Może w tym pomóc menedżer haseł, który nie poda loginu i hasła do strony, która nie zostanie rozpoznana przez narzędzie służące do zarządzania hasłami - radzi.

(mn)