Na kary więzienia w zawieszeniu skazał sąd w Białymstoku parę oskarżoną o próbę kupna dziecka. Maluch był narodowości rumuńskiej. Sąd uznał, że Polacy powinni zostać skazani jedynie za poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Mężczyzna usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta, dziesięciu miesięcy w zawieszeniu również na trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny. Skazani nie są małżeństwem, od kilku lat żyją razem. Nie mogą mieć  dzieci, bezskutecznie leczą się na bezpłodność. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku oskarżyła parę o handel ludźmi. Według śledczych, oskarżeni mieli nakłonić małżeństwo Rumunów do sprzedaży dziecka. Obcokrajowcy mieli w ten sposób podratować swój budżet.

Sprawa wyszła na jaw w szpitalu, gdzie Rumunka urodziła dziecko. Jako rodziców podała jednak dane pary, która chciała kupić malucha. Placówka zawiadomiła policję. Sąd skazał mężczyznę i kobietę nie za handel ludźmi, a jedynie za próbę wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentach w szpitalu.