Były proboszcz parafii w Osiekach trafi na 2 lata i 3 miesiące do więzienia za nieumyślne spowodowanie w 2012 r. wypadku, w którym zginęły dwie osoby, oraz prowadzenie w 2013 r. samochodu po pijanemu. Sąd Okręgowy w Koszalinie utrzymał bowiem wcześniejszy wyrok w sprawie księdza.

Głodówka? Efekt jojo gwarantowany!

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się głodówki. Ci, którzy je stosują, bardzo je zachwalają. Mówią wręcz o tym, jak bardzo czują się szczęśliwi podczas kontrolowanego niejedzenia. Entuzjaście głodówek przekonują, że cudownie oczyszcza to organizm i że jest to dobre dla każdego. Dietetyk... czytaj więcej

Wyrok jest prawomocny. Obrona nie będzie wnosić kasacji.

Nie dopilnował, by pasażerowie zapięli pasy


Do wypadku, w którym zginęły dwie osoby, doszło 2 listopada 2012 r. na drodze powiatowej między Osiekami i Kleszczami w gminie Sianów. Zygmunt C., ówczesny proboszcz parafii w Osiekach, zabrał do swojej toyoty yaris czterech młodych mężczyzn, żeby zawieźć ich na trening piłki nożnej. Ksiądz był trzeźwy, ale podczas jazdy na chwilę się zdekoncentrował i na zakręcie samochód najechał prawymi kołami na pobocze, otarł się o drzewo, a potem odbił w lewą stronę i uderzył w kolejne drzewo.
Na miejscu zginęło dwóch siedzących na tylnej kanapie pasażerów: 16-letni Przemysław W. i 23-letni Tomasz G. Kolejni dwaj zostali ranni. Ksiądz próbował wezwać pomoc. Przyznał się do spowodowania wypadku. Przeprosił rodziny pokrzywdzonych.

Powołany do sprawy biegły ustalił, że prędkość, z jaką poruszała się toyota była bezpieczna i dostosowana do panujących na drodze warunków. Kierowca nie dopilnował jednak, by pasażerowie siedzący na tylnej kanapie zapięli pasy bezpieczeństwa. 

Wpadł innym autem do rowu. Był pod wpływem alkoholu

Z kolei o prowadzenia samochodu po pijanemu doszło 4 lutego 2013 r. Ksiądz, który miał już przedstawiony zarzut spowodowania wypadku, wpadł innym samochodem do rowu. Auto znaleźli policjanci. Szybko ustalili, kto nim jeździł i poszli na plebanię. Ksiądz od razu przyznał się do picia alkoholu i prowadzenia pojazdu. Badania krwi wykazały, że miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Ksiądz Zygmunt C. po ujawnieniu prowadzenia samochodu po pijanemu został odwołany przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego z funkcji proboszcza w Osiekach.