Funkcjonariusze po rozpoznaniu mężczyzny chcieli go zatrzymać. Wtedy 24-latek rzucił się na jednego z policjantów z nożem i próbował mu wyrwać broń. Funkcjonariusz postrzelił wówczas napastnika w udo. Przebieg zdarzenia bada prokuratura i policja.
Był to mężczyzna, który odbywał karę więzienia w Gębarzewie za rozboje. Dostał on przepustkę w odbywaniu kary, ale na początku czerwca, gdy minął jej termin, nie wrócił do zakładu karnego - mówi rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.