60 strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru składowiska odpadów w Pyszącej koło Śremu w Wielkopolsce, gdzie późnym wieczorem zapaliła się spora część składowanych tam odpadów.

Zanim do miejscowych strażaków dotarło wsparcie z okolicy, ogień zdążył zająć ponad hektar składowanych tu odpadów. Jak wstępnie ustalił nasz reporter, w pobliżu nie ma zabudowań mieszkalnych,  nie było potrzeby ewakuacji ludzi z okolicy, ale strażacy zaznaczyli, że akcja gaśnicza była trudna.

Teren został wygrodzony przez straż, ale nie ma potrzeby ewakuacji ludzi. Na razie nie ma też informacji o poszkodowanych. 

W działaniach uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej, w tym także jednostki spoza powiatu. Do akcji użyty został ciężki sprzęt - odgradzana jest część składowiska, która nie jest objęta pożarem. Strażacy pracują w aparatach do ochrony dróg oddechowych. Płoną plastikowe odpady, więc na miejscu jest duże zadymienie. To trzeci w tym roku duży pożar składowiska odpadów na terenie województwa.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.