RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Większe kary za spóźnione badania techniczne

Publikacja: Środa, 8 lipca (07:55) Aktualizacja: Środa, 8 lipca (07:00)

Jeżeli nawet o jeden dzień spóźnimy się na obowiązkowe badania techniczne naszego auta, zapłacimy za tę usługę podwójną stawkę – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wynika to z zapisów projektu założeń do nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Zdaniem gazety to jeden z wielu kontrowersyjnych zapisów. I tak np. poza pieczątką w dowodzie rejestracyjnym trzeba będzie wozić z sobą specjalne zaświadczenie ze stacji diagnostycznej, każde przeglądane auto będzie fotografowane, a na przedniej jego szybie pojawi się specjalna nalepka.

Oprócz tego inspektorzy Transportowego Dozoru Technicznego będą np. mogli się zgłaszać na badanie z uszkodzonym autem jako tajemniczy klienci. 

Więcej na ten temat przeczytacie na stronach internetowych "Dziennika Gazety Prawnej"

(ug)

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: