RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wciąż zimne kaloryfery w Gdyni

Publikacja: Piątek, 24 października (06:47) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Nawet do wieczora na ciepłe kaloryfery mogą czekać mieszkańcy czterech dzielnic Gdyni. Po awarii wczorajszej głównej magistrali ciepłowniczej ciepła nie miało ponad 60 procent jego odbiorców w tym mieście, a także w części Rumi.

Na ogrzewanie i ciepłą wodę będzie trzeba czekać najdłużej, nawet do wieczora, w następujących dzielnicach: Witomino, Karwiny, Dąbrowa i Dąbrówka -  usłyszał nasz reporter w Okręgowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gdyni. To dlatego, że te dzielnice leżą najdalej od głównej magistrali, a do tego zdecydowani wyżej niż reszta część miasta.

Napełnianie ciepłociągu wodą już trwa. Najszybciej powinni odczuć to w Rumi.

Klienci gdyńskiego OPECU to ponad 30 proc. mieszkańców tego miasta i sporo ponad połowa Gdyni.

(mal)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: