"Kontrakt NFZ na ten rok już się skończył. Zapisów do kardiologa nie przyjmujemy". Wielokrotnie informowaliśmy Was o dramatycznej sytuacji w służbie zdrowia. Dziś przez cały dzień w Faktach RMF FM i na RMF24.pl monitorujemy kolejki do lekarzy specjalistów. Czekamy także na sygnały od Was. Gdzie i do jakiego lekarza kolejki w Waszym regionie są najdłuższe?

Sylwia: Witam, mam zdiagnozowanego tętniaka w sercu, który był przyczyną dwóch udarów mózgu. Mam 38 lat. Pierwszy udar 27 lat, drugi 34 lata. Ostatnio dostałam od kardiologa (zmieniłam lekarza) skierowanie na USG przezprzełykowe serca, które ma wykazać wielkość tętniaka i przecieku, gdyż w końcu lekarze doszli do wniosku, aby go zamknąć. Na USG zapisywałam się w maju br. na Banacha - termin wrzesień 2013. To się nazywa paranoja. Chory kraj, chora polityka! Trzeba być naprawdę zdrowym, aby to wszystko znosić.
Rzeczniczka Prasowa ZOW NFZ w Szczecinie2: Kolejki do endoprotez są rzeczywiście długie, ale czas oczekiwania jest bardzo różny - w jednym ze szpitali w woj. zachodniopomorskim wynosi 72 dni. W trakcie roku kontrakty na endoprotezy są przez Fundusz w Szczecinie renegocjowane i dokładamy pieniędzy, ale trzeba pamiętać, że zespoły operacyjne mają swoją wydolność, a na oddziały ortopedii i traumatologii narządów ruchu trafiają także pacjenci z wypadków, którym pomocy trzeba udzielić natychmiast. W Zachodniopomorskiem do niejednej poradni specjalistycznej można się zapisać z marszu. A długie kolejki np. do endokrynologa biorą się stąd, że lekarzy tej specjalności jest po prostu za mało. Każda poradnia ma swoją specyfikę i problemy, czasem organizacyjne, które bardzo przeszkadzają w dobrej pracy. Zapisywanie się pacjentów do dwóch czy trzech poradni tej samej specjalności i nieinformowanie o rezygnacji z wizyty u lekarza, na pewno nie ułatwia innym dostępu do leczenia.
Rzeczniczka Prasowa ZOW NFZ w Szczecinie: Poradnia chorób naczyń w woj. zachodniopomorskim, do której trzeba podobno czekać 547 dni, nie realizuje kontraktu! Mimo, że pracuje tam trzech lekarzy, łącznie przez 37 godzin w tygodniu, za pierwszy kwartał poradnia nie wykonała usług na 20 tys. zł, a za drugi na 16 tys. zł. Piszę "podobno", ponieważ ta poradnia ma problemy, by poprawnie skorzystać z aplikacji do sprawozdawania kolejki medycznej, więc ciągle nie wiemy, czy dane, które przesyłają do Funduszu, są prawdziwe. Czas oczekiwania do rehabilitacji stacjonarnej ogólnoustrojowej w warunkach szpitalnych też jest zróżnicowany - na rehabilitację w jednym z największych szpitali w Szczecinie czeka się dwa miesiące. Radio wybrało oddział rehabilitacji w Międzywodziu, do którego podobno czeka się 1277 dni, ale tam jest tylko 10 łóżek rehabilitacyjnych, więc i możliwości niewielkie. A długa kolejka czekających być może po części bierze się stąd, że Międzywodzie to miła miejscowość nad samym morzem...
K.: Moja Babcia ma 80 lat kwalifikuje się na operację endoprotezy zapisano ją na 2015 rok. Nie może się poruszać mieszka sama a na balkonik z NFZ będzie musiała czekać ok. 6 miesięcy podobnie jak na wózek inwalidzki jak ona ma żyć?
Kasia.N: Mam w rodzinie osobe starszą. Wiek - ponad 70 lat. Natychmiastowo potrzebuje operacji biodra, ponieważ już każdy ruch sprawia ból. Na kiedy wyznaczono termin? Na 2017 rok! Jest jednak też dobra wiadomość - lekarz prosto w oczy powiedział, iż isteniej szansa operacji w najbliższym czasie...jeśli zapłacimy 7000tyś zł.No i co człowiek ma w takiej sytuacji zrobić? A podobno za pieniądze się zdrowia nie kupi...
Blondie997: Witam, moje pytanie kieruje do reformatorów służby zdrowia, dlaczego nie zrobia tak jak jest to w firmie ubezpieczeniowej VANBREDA. Firma bodajze belgijska i wszyscy unijni dyplomaci sa tam ubezpieczeni. Chory udaje sie prywatnie do jakiego chce lekarza/dentysty a nastepnie na podstawie rachunku otrzymuje 80% zwrotu ceny uslugi medycznej. Za pobyt w szpitalu zwracaja 100%.
Adrian_z_Krakowa:Dzisiaj byłem w przychodni na pobranie krwi do sprawdzenia ile mam przeciwciał na żółtaczkę typu B gdyż będę mieć operacje , i za zwykłe pobranie krwi zapłaciłem 26 zł
Łukasz_z_Zamościa: W maju rozciąłem sobie piła mechaniczną nogę- tylko drasnąłem, ale trzeba było założyć parę szwów, Gdy po dwóch tygodniach poszedłem zdjać szfy do poradni chirurgicznej przy szpitalu, w którym zszyto mi ta nogę, usłyszalem, ze zeby sie zarejestrować mam wziac z sobą skierowanie i, tu uwaga, od lekarza rodzinnego. Wiec ja pytam, po co skoro zszyto mi nogę tutaj, jestem w wyznaczonem przez chirurga terminie do zdjecia szwów. Oni ze skierowanie, wiec ja ponowienie pytam po co skoro to jest logiczne, że szfy na nodze zdejmuje chirurg a nie okulista i, ze to jest niepotrezbne generowanie kosztów, tzn. po co mam isc do rodzinnego, skoro znam proble i on mi nic nie pomoże. Wiec zapytalem wtedy na co ja place ZUS - a pielegniarka w rejestracji odpowiedzial mi, że na papierki. Pomijam fakt, ze zeby zdjac szfy trzeb astraciuc caly dzien u lekarza. Jestem przedsiebbiorca, wiec ja nie pracuje, tzn. jestem u lekarza to nie zarabiam ani grosza.
EWa: Oczekiwanie na udrożnienie kanalika łzowego w 2010 r - 20 lat (dwadzieścia lat) z refundacją oczywiście, prywatnie koszt ok 6000 zł do miesiąca czasu. Dziękuję Panu dr Piotrowi Jaworskiemu z Katowic, że ma w urządzenia do laserowego udrażnania kanalików łzowych, ponieważ czekałaby mnie ciężka operacja (kanaliki łzowe udrażnia się u nas operacyjnie poprzez - (uwaga drastyczne) zdjęcie skóry z części twarzy i przedostania się do kanalika i wstawienie w ten sposób sztucznego lub udrożnienie własnego jeśli to możliwe) Po zabiegu długa rekonwalescencja i zdeformowana twarz.... Tak jest w Polsce, ponieważ na świecie już dawno wykonuje się zabieg laserem. Zabieg trwał 1/2 h mogłam wrócić do domu i do pracy. Nadmienię, że u osób starszych rzadko dochodzi do zatkania kanalików, najczęściej dzieje się to u dzieci.
Słuchacz_z_Wrocławia: Chciałbym dorzucić uwagę do tematu listy przychodni i czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty.W przychodni DOLMED we Wrocławiu poprosiłem swojego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na badanie krwi pod kątem diagnozy gruczołu prostaty.W odpowiedzi usłyszałem, że takie skierowanie może wystawić tylko specjalista urolog.Konkluzja taka, że ruch w interesie musi być, bieganie od gabinetu do gabinetu, aby ilość załatwionych "dusz" była jak największa i za tym idące pieniądze z NFZ. Za wypisanie świstka.Tylko tak dalej. Profilaktyka dla mężczyzn.........[...] niech umierają, ZUS się ucieszy.Lepiej nie chorować ale kiedy? przychodzi taki wiek, że zaczyna się sypać kochane zdrówko.....

Gosik_S: W 2009 R ZGŁOSIŁAM SIĘ DO SZPIRALA ORTOPEDYCZNO-REHABILITACYJNEGO SZPITALA KLINICZNEDO W POZNANIU NA ARTROSKOPIĘ NADGARSTKA ( W INNYCH SZPITALACH ORTOPEDYCZNYCH NIESTETY NIE ROBIA ARTROSKOPII). TAM DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE MUSZĘ CZEKAĆ 2,5 ROKU CZYLI TEORETYCZNIE NA DZIEŃ DZISIEJSZY POWINNAM JUŻ BYC PO TYM ZABIEGU. NA POCZATKU 2011R ZADZWONIŁĄM ,ŻEBY SIE ZORIENTOWAĆ, CZY TA KOLEJKA JEST AKTUALNA I POINFORMOWAC O ZMIANIE NR TELEFONU. WTEDY PANI POINFORMOWAŁA MNIE, ŻE TERMIN OPERACJI PRZYPADAĆ BĘDZIE ZA ROK. NATOMIAST GDY ZADZWONIŁAAM POD KONIEC 2011 R WTEDY WŁAŚNIE DOWIEDZIAŁA SIE, ŻE TERMIN OCZEKIWANIA TRWA JUŻ 6 LAT!!!!!!! PANI POINFORMOWAŁA MNIE, ZE PACJENCI DO NICH WRACAJĄ I TEŻ PRZYCHODZĄ Z USTALONYM PRZEZ LEKARZA TERMINEM PRZYJECIA DO SZPITALA
Gosik:RODZICE PO ENDOPROTEZIE KOLAN I PERACJI KREGOSŁUPA (MAMA) I TATA PO TRZECH CZESCIOWYCH UDARACH I TZRECH OPERACJACH KRĘGOSŁUPA MUSI CZEKAĆ MIN 4 LATA ,ZEBY DOSTAĆ SIE NA REHABILITACJĘ DO SZPITALA( LEKARZ STWIERDZIŁ ŻE NIE NADAJĄ SIE ŻEBY DOJEŻDZAĆ CODZIENNIE NA ZABIEGI MAJĄ 3 KM.)

Jan: Chcę podać fakt czekania u stomatologa na protezy zębowe cztery lata. Dzieje się to w Grudziądzu w Przychodni przy ul. Chełmińskiej. Otóż Cztery Lata temu otrzymałem numerek 440. Co roku dowiadywałem się o postęp kolejki pod Tel. 56 4658999 i nie dowiedziałem się do dziś ponieważ zaginął chyba rejestr. Poradziłem sobie w inny wiadomy sposób. To jest ta słynna przychodnia z aferą testacji szczepionek.
Anonimowo: Chore kolejki - najlepszymi pacjentami są ludzie zdrowi!U jednej osoby w mojej najbliższej rodzinie zdiagnozowano stosunkowo rzadką chorobę genetyczną. Z uwagi na charakter schorzenia przebadać miała się cała rodzina. Leczenie odbywało się w jednym z warszawskich szpitali. Zapisy na ok 3-4 miesiące przed planowaną 3-dniową hospitalizacją. Co jest w tej historii piekielne? Owa 3-dniowa hospitalizacja, podczas której seria zleconych i wykonanych badań ograniczyła się do analizy pobranej krwi, oraz analizy moczu. Tyle ludzi czeka na miejsce w szpitalu, a tymczasem niektóre sale zapełnione są zdrowymi ludźmi - same korzyści, pracy przy nich mało, a pieniądze z NFZu płyną. Absurd.
Marian: W Ustroniu do Szpitala Reumatologicznego im. gen. Ziętka na rehabilitację czeka się ponad 8 lat. Złożone skierowanie w sierpniu 2005 roku nie będzie jeszcze planowane na 2013rok. W izbie przyjęć dowiedziałem się, że może to być w 2014 lub później, w zależności od przyznanych kontraktów z NFZ na dany rok, a z roku na rok jest ich coraz mniej. Parodia. Może by warto ustalić, ilu pacjentów zmarło nie doczekawszy się rehabilitacji? Może taka statystyka komuś otworzy oczy? Chociaż bardzo w to wątpię.
Tomasz: Ciężko to sobie wyobrazić...trzeba mieć zdrowie, żeby chorować.
SPZZLO Warszawa-Żoliborz Dział ds. Organizacji i Marketingu: Warto byłoby podać również pozytywną informację dotyczącą pracowni rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Otóż w lipcu br. SPZZLO Warszawa-Żoliborz otrzymał kontrakt z NFZ na wykonywanie badań w obu pracowniach mieszczących się w Warszawie przy ul. Żeromskiego 13 (Bielany). Obecnie czas oczekiwania na wykonanie badania tomografem komputerowym wynosi niespełna 2 tygodnie, natomiast na badanie rezonansem magnetycznym trzeba oczekiwać mniej więcej o tydzień dłużej. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że w poradni geriatrycznej mieszczącej się w przychodni przy ul. Elbląskiej 35 czas oczekiwania na wizytę u lekarza geriatry nie przekracza 2 tygodni (w chwili obecnej wynosi ok 1 miesiąca - okres urlopu lekarza).
Adi: W dniu dzisiejszym dzwoniłem do Szpitala Wojskowego na ul. Szaserów w Warszawie w celu zapisania się na zabieg prostowania przegrody nosowej. Poinformowano mnie, że pierwsze wolne terminy są dostępne w 2016 roku. Przecież to jakies żarty (pewnie odpłatnie byłoby znacznie szybciej).
Krakowianka:Moja mama jest starsza schorowana osoba. Gdy chciala sie udac do specjalisty od naczyn, powiedziano jej, ze najblizszy termin jest dopiero za pol roku, poniewaz aparatura jest zepsuta. Okres, w porownaniu do innych, wydaje sie dosc krotki. Jednak to, co mnie bulwersuje najbardziej to to, ze zasugerowano jej ze jak zaplaci badanie moze odbyc sie nawet natychmiast - nadmienie, ze po zaplacie problem zepsutej aparatury przestal istniec a lekarz przestal byc zmeczony i mial czas. Pieniazki poszly do kieszeni lekarza (o rachunku nie bylo mowy), ktory uzyl PANSTWOWEGO sprzetu.
Woj:Kolejne przykłady to np.: Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek" w Goczałkowicach-Zdroju - skierowane złożone w listopadzie 2011 roku, najwcześniej zrealizowane zostanie w I kw. 2014 roku. Na Oddział rehabilitacji w WSS nr 3 w Rybniku też czeka się ok. 3 lat. Prędzej człowiek z problemami sercowymi umrze, niż doczeka się porady specjalisty. Problemy z rehabilitacją to również wynik 18 miesięcznego oczekiwania na skierowania realizowane przez NFZ w woj. śląskim, które można składać dopiero w rok po zakończeniu ostatniego leczenia. Co więcej, NFZ w pierwszej kolejności realizuje wnioski "swoich znajomych" i służbowe "oddelegowania na kontrolę" - a taki wniosek stad się nasuwa, że już nie raz po przyjeździe na turnus np.: w Ciechocinku po 3 dniach od jego rozpoczęcia, wpadają 3 panie na kontrole realizacji skierowania i wyniki (o ironio 3 dni po rozpoczęciu turnusu) a później przez kolejne 3 tygodnie widzi się je spacerujące po deptakach
Bogusław: Moje czekanie na szpital w Ustroniu wynosi 6 lat. Po ostatnim pobycie w tym szpitalu, w 2010 roku złożyłem wniosek i taki mam wyznaczony termin. Jednakże znając problem, bo od ponad 30 lat leczę się na reumatyzm, złożyłem też podanie do Goczałkowic i tam od złożenia tego wniosku w 2010 roku mam wyznaczopny termin na I kwartał 2013 - 3 lata. Więc to też wcale nie tak różowo, jak wypowiadał się Marszałek Województwa Śląskiego

Gosia_z_Koszalina: Na bilansie 2-latka w lutym 2012 lekarz rodzinny stwierdził, że moja córka ma duże płaskostopie i dała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Zaraz następnego dnia rano zadzwoniłam do szpitala, gdzie znajduje się poradnia, żeby zarejestrować córkę i okazało się, że najbliższy termin to 31 październik 2012! zapisałam córkę, ale oczywiście w między czasie poszłam prywatnie w marcu. Pani rehabilitantka powiedziała, ze krzywizna kolan i stóp nadaje sie na buty ortopedyczne, ale żeby dostać refundacje na takie buty, najpierw muszę mieć wizytę poradni NFZ, czyli w październiku. Po wnikliwym badaniu dziecko dostało specjalnie dla niej dobrane wkładki za które zapłaciłam 200 zł plus wizyta. Czy to nie jest chore????

Kasia_Wro: Podobno jeden z największych problemów jest dostać sie do endokrynologa, we Wrocławiu jest ich tylko kilku. Dwa miesiące temu szukałam takiego lekarza w jendej przyhcodni Pani uprzejmie mnie poinformowała zę muszę czekać około 4 lat, ale mogę dzwonić i się dowiadywać bo może ktoś umrzeć w między czasie i w tedy dostane jego miejsce!!!!!
Beata: Czas oczekiwania do Szpitala Rehabilitacyjnego w Goczałkowicach na oddział rehabilitacji to 5 lat!!!!!
Sądeczanka: W zeszłym roku próbowałam zapisać córkę (wówczas 7-letnią) do ortodonty na NFZ. Obdzwoniłam kilka przychodni ortodontycznych w Nowym Sączu - wszędzie czas oczekiwania był bardzo długi, w jednej usłyszałam, że jest to nawet 7 lat. Niestety chodzimy do ortodonty prywatnie - na szczęście wada zgryzu u córki nie jest bardzo poważna, córka dostała (za 180 zł) aparat do noszenia w nocy i wystarczą nam wizyty raz na pół roku (za 50 zł).
Marzena z Gdyni: Jestm w ciąży, w maju poszłam do lekarza ,aby potwierdził ciążę. Odpowiedziano mi,że najbliższczy termin wizyty jest na październik,absurd!!!!!!!!!! wtedy będę w 5 m-cu ciąży.Pani położna rozłożyła ręce-taki terminy.to jest paranoja.to nie nasza wina, że nie chodzą kobiety do ginekologów tylko naszego rządu-niestety!!!!!!!!!!!!!!!!
Mika: W MARCU LEKARZ RODZINNY ODMÓWIŁ MI WYPISANIA RECEPTY NA MLEKO DLA DZIECKA ALERGICZNEGO TWIERDZĄC, ŻE MUSZE MIEĆ ZAŚWIADCZENIE OD ALERGOLOGA O ALERGII POKARMOWEJ. PROBLEM W TYM, ŻE NAJBLIŻSZY WOLNY TERMIN DO SPECJALISTY JEST NA PAŹDZIERNIK. PANI Z NFZ BYŁA ZSZOKOWANA PODEJŚCIEM LEKARZA A TYM BARDZIEJ DŁUGOŚCIĄ KOLEJKI. NA JAKIM ONI ŚWICIE ŻYJĄ TEGO NIE WIEM WIEM JEDYNIE, ŻE MUSZĘ KUPOWAĆ DLA DZIECKA MLEKO BEZ ZNIŻKI OCZEKUJĄC NA WIZYTĘ U ALERGOLOGA.

Cinek: Szpital dziecięcy Bydgoszcz. Zabieg -wycięcie migdałków u dziecka, najblizszy termin lato 2015, czyli 3lata czekania...dodam, że dowiadywałem sie o terminy wiosną, więc teraz moze byc to juz jesień 2015-wiosna 2016 .... Delikatnie mowiac skandal... Kolejki na echo serduszka koło roku (Bydgoszcz) a prywatnie?? Nawet od reki, ci sami lekarze, ten sam sprzęt....
Jak żyć?: Termin na szóstą operacje w klinice Sw.Lukasza, ktora znajduje sie w Bielsku Bialej, dostalem na 2O32 rok,'Mam 21 lat, Panie Premierze jak zyc ?
Ela: Ja w maju 2009 r miałam wypadek na nartach to była "moja pierwsza zdrowotna awaria"; udałam się do najbliższego od domu ortopedy, bo uznałam, że tak będzie naj wygodniej. Konował zamiast wysłać mnie na operację (bo wiem że w takich przypadkach robią je od razu) posadził mnie na miesiąc z usztywnioną nogą. Dopiero później doczekałam się na skierowanie na rezonans magnetyczny i w listopadzie 2009 r zostałam zapisana na rekonstrukcję więzadeł krzyżowych w kolanie (prognozowany termin był wtedy koniec 2010 roku).Przed zeszłym Bożym Narodzeniem zadzwoniłam na Modrzewiową gdzie czekam na ów zabieg i dowiedziałam się że zmniejszyły się im kontrakty z NFZ i aktualny termin to 2016 r.

Becik:wymóg do becikowego : pierwsza wizyta ciążowa u ginekologa do 10 tyg. ciąży. gdy w 5 tyg. ciąży zadzwoniłam żeby się umówić usłyszałam że najbliższy termin za ok 3 m-ce (w innej poradni za 5 m-cy) więc jak chcę ubiegać sie o becikowe to musze iść prywatnie :( wniosek: jak planujesz ciążę to zapisz się do ginekologa na 2 m-ce przed zajściem, a jak wpadniesz to płać.
Jasiek: W styczniu na nartach skręciłem kolano po czym chodziłem do specjalistów na kasę chorych... Nie będę wchodził w szczegóły, ale żaden specjalista nie byl w stanie pomoc mi żeby zdiagnozować co mi jest... Najwięcej dowiedziałem się przez Internet po czym postanowiłem iść prywatnie do specjalisty (150zl). Tam powiedziano mi ze mam zerwane więzadło krzyżowe przednie i leczenie wymaga operacji... Na kasę chorych czekanie na operacje to co najmniej 2 lata, prywatnie od zaraz i 13500zl... Służba zdrowia powinna być sprywatyzowana, gdzie prywatne przychodnie będą biły się o pacjentów a konkurencja w świadczeniu opieki zdrowotnej sprawi iz nie będzie takich kolejek i lekarzy którzy "za kare" musza nas przyjąć i leczyć. Paranoja!
Marcin z Krakowa: Moja babcia czeka na zabieg usunięcia jaskry od 2009 roku, miała go mieć w lipcu ale lekarze cały czas go przesuwają - teraz ma mieć pod koniec września 2012. Co w tym najgorszego ... moja babcia ma teraz 84 lata i za każdym razem jak idzie do lekarza to sugerują że jest za stara i że nie opłaca się robić zabiegu. Gdzie tak jest ... Kraków, szpital okulistyczny na wrocławskiej.
Monika: Zamówienie wizyty dla niepełnosprawnego Smyka w specjalistycznej klinice na usuwanie mleczaków w narkozie nie jest problemem - to zazwyczaj kwestia 2-3 miesięcy (jak na nasze standardy to raczej szybko) - do tego czasu stałe ząbki wyrastają w całości i potem potrzebna jest konsultacja ortodonty - i to jest ten rekord - dwa lata temu zaproponowano mi wizytę na 2014 - wtedy Smyczek będzie miał już 12 lat i NFZ nie będzie pokrywać żadnych kosztów ortodonty. ten sam Smyczek, mający dziś 10 lat - nadal korzysta z pieluszek. Ustawa mówi - kto cierpi na mutacje genetyczne i nie kontroluje odruchów fizjologicznych ma prawo do refundowanych pieluch od momentu kiedy kończy 3 latka (częściowa refundacja); dwa razy byłam w NFZ z prawidłowo wypełnioną dokumentacją refundacyjną i dwa razy odmówiono mi takowej.

Nauczycielka z Mazowieckiego: ostatni raz u endokrynologa byłam w lutym, wtedy nie przyjmowano zapisów na kolejny raz. Miałam dzwonić w czerwcu, by zapisać się na wizytę (to już moja kolejna konsultacja). Dzwoniłam może dwadzieścia pięć razy??? Może więcej??? Oczywiście, kiedy się dodzwoniłam okazało się, że miejsc nie ma. Mam dzwonić we wrześniu, pewnie będzie powtórka scenariusza. Dziś idę na prywatna wizytę, której koszt 140 zł przewyższy t podwyżkę dla nauczycieli, którą mamy jakoby dostać.

Kanalik Nie wiem ile w tym prawdy jest, ale słyszałem, że na czyszczenie kanalików łzowych i całego "połczenia" między nosem a okiem zapisy są na około roku 2030.
Nieprzemyślna: 2 tygodnie temu chciałam zarejestrować się do poradni chirurgii naczyniowej w Koszalinie, na wizytę miałam czekać do lutego 2014!Jestem legalnie zatrudniona, płacę ze swojej ciężkiej pracy ubezpieczenie co miesiąc i jeszcze za lekarzy muszę płacić, paranoja. Teraz tylko korci mnie zarejestrować się do każdego możliwego sprcjalisty, bo może za 2 lub 3 lata będę potrzebowała udać się tam :-)
Zuza: Ja się spotkałam z dwoma absurdami będąc w ciąży. Na USG ciążowe w 20 tygodniu kazali mi czekać PÓŁ ROKU, czyli najpierw wydała bym na świat potomka, a potem miała bym tego typu badanie. Do lekarza okulisty z poradni leczenia siatkówki dostałam wizytę na koniec października- przy terminie porodu początek listopada. Muszę odbyć taką wizytę w celu orzeczenia o bezproblemowym porodzie naturalnym. USG byłam zmuszona zrobić prywatnie, do okulisty prywatnie czeka się jeden dzień i raczej też będę musiała w ten sposób dostać się do tego spocjalisty. A politycy tak namawiajš na powiększanie rodziny, szkoda,że pierwsze przeszkody znajdujemy już na samym starcie.
Podbeskidzki: W Bielsku na endoprotezę stawu biodrowego czeka się 16 lat, do kardiologa nie ma możliwości zapisu.

Ślązaczka: Mój tata ma 74 i wymaga zabiegu wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. W 2011 w szpitalu w Sosnowcu (dawny Św. Barbary) ustalono mu termin zabiegu na 2018 rok. Oczywiście każdy ma wybór.Można to zrobić w prywatnej klinice- koszt od 25 do 30 tyś. zł.Tylko skąd dzisiejszy emeryt ma wziąć tyle pieniędzy?Nasza służba zdrowia jest chora tak jak i system emerytalny.
Miro: Rekordem jest mój przypadek - miałem czekać na zabieg - leczenie zaćmy (wymiana soczewki) prawie 2 lata w Szczecinie. Za prywatny zabieg trzeba by była zapłacić w granicach 5 tys. zł. Po rozmowie z lekarzem prowadzącym coś udało się przyspieszyć. Położył mnie na "swój" oddział w szpitalu - tak go nazywał. Tak leżałem 3 dni i czwartego dnia rano dowiedziałem się że będę operowany. Tak, śmiało można powiedzieć że to była łapówka w kwocie 1,5 tys zł.
Tata: Wiedząc, że w Tarnowie kolejka jest w miarę długa - wiosną 2011 roku (za poradą logopedy) pięcioletnie wówczas dziecko zapisałem do ortodonty - przewidując, że akurat zaczną mu wypadać pierwsze zęby kiedy nadejdzie czas wizyty. Moje przewidywania okazały się jednak zbyt optymistyczne, gdyż Pani zapisała córkę na listopad 2013. Teraz ma ona 6,5 roku, ma już połowę stałych zębów, a ja dwa tygodnie temu musiałem iść do ortodonty prywatnie.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.