Ważna informacja dla mieszkańców Warszawy - w ten weekend nie dojedziecie metrem na Kabaty. W sobotę nad ranem zamknięte zostaną trzy ostatnie ursynowskie stacje. Ma to związek z montażem dotykowego oznakowania dla niewidomych, czyli wypustek wbudowanych w krawędzie peronów i schodów - informuje Mariusz Piekarski.

Aż do 4 rano w poniedziałek wagony metra dojadą tylko do stacji Stokłosy. Dla osób, które planują pojechać dalej, na Kabaty, podstawione będą autobusy zastępcze Z3. Trzeba jednak pamiętać, że będą czekać nie na stacji Stokłosy, a jedną stację wcześniej, na stacji Ursynów.

Takie weekendowe wyłączanie kolejnych stacji czeka nas przez całe wakacje, ale tylko w ten weekend metro wyłącza aż trzy stacje jednocześnie. Połączyliśmy wykonywanie oznakowania dotykowego z planowanym zamnknięciem trzech stacji ursynowskich. Jest to związane z wymianą systemu sterowania pociągiem - tłumaczy Anna Bartoń z warszawskiego metra.

Wypustki ostrzegające niewidomych pojawią się na wszystkich stacjach do końca sierpnia. Ich zamontowanie kosztuje 6 milionów złotych.