Władze Warszawy są zaskoczone decyzją o przejęciu spraw delegalizacji stowarzyszenia ONR przez prokuraturę wyższego szczebla. Prokuratura Regionalna w Krakowie odebrała postępowanie śledczym z okręgu, który prowadzili je od ponad dwóch lat, na wniosek prezydenta Warszawy.

Stołeczny ratusz mówi o zaskoczeniu, ponieważ z nieformalnych informacji, uzyskiwanych przez urzędników w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej, wynikać miało, że postępowanie jest na ukończeniu.

Napływały sygnały, że po dwóch opiniach biegłych - zleconych przez prokuraturę - będzie powstawał wniosek do sądu o delegalizacja ONR - powiedziała RMF FM, rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Jest to sytuacja zaskakująca i na pewno zastanawiająca dla wszystkich. Dlaczego akurat teraz, kiedy mieliśmy informację, że taki wniosek będzie przygotowany przez Prokuraturę Okręgową , nagle sprawę przyjmuje zupełnie inna Prokuratura Regionalna - podkreśla. 

 Stołeczny ratusz chce poznać uzasadnienie decyzji. Od tego zależy, czy będzie szukał możliwości wglądu w akta sprawy, a także zaskarżenia przedłużającego się rozpatrywania wniosku.