Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak w wagonie metra linii M1 doszło do bójki z użyciem noża - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. W trakcie oględzin metro kursowało z pominięciem niektórych stacji.

Informację w tej sprawie otrzymaliśmy ok. godz. 19.20. Wiem, że jedna z osób była pod wpływem alkoholu, nie chciała ustąpić. Ze wstępnych ustaleń wynika także, że doszło do potyczki słownej i siłowej. Na miejsce przyjechali policjanci, dwie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia - poinformowała w rozmowie z PAP kom. Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiedziała się PAP wskutek zdarzenia jedna z osób została odwieziona do szpitala.

Będziemy ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia. W tej chwili mogę powiedzieć tylko tyle, że w trakcie zdarzenia zostało użyte ostre narzędzie - poinformowała KSP.

Po zatrzymaniu mężczyzn policjanci na stacji Ratusz Arsenał przez ponad godzinę prowadzili oględziny. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Metra Warszawskiego, w tym czasie pociągi po torze pierwszym jeździły od stacji Kabaty do stacji Centrum, następnie od Dworca Gdańskiego do Młocin. Po torze drugim metro kursowało od Młocin do Dworca Gdańskiego i od stacji Świętokrzyska do Kabat. Ruch został wznowiony ok. godz. 20.40.

(m)