Prace niepełnosprawnych dzieci po zaledwie tygodniu ekspozycji zostały zniszczone przez wandali. Poznańska policja szuka winnych aktu wandalizmu w Parku Łukasiewicza, gdzie stała wystawa dzieł młodych twórców.

Prowadzimy aktualnie w tej sprawie dochodzenie. Policjanci między innymi będą przeglądać dostępne nagrania z różnych kamer monitoringu, który znajduje się w okolicy. Samo to miejsce, gdzie wystawa się odbywała, nie było monitorowane - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Wystawę prac niepełnosprawnych dzieci otwarto na skwerze Łukasiewicza 6 czerwca na miesiąc. 

Jednak plansze z pracami zostały połamane na drobne kawałki.

Ktoś musiał sporo się "napracować", żeby dokonać tak wielkiego zniszczenia. Z wystawy nic nie zostało. To bardzo smutne, tym bardziej, że było to bardzo ważne dla dzieci, które w przygotowanie prac wkładały całe swoje serce - mówi Lidia Koralewska, organizatorska przedsięwzięcia i opiekun artystyczny w Szkole i Ośrodku Rehabilitacyjnym "Zawsze Razem".
 
Wystawa usytuowana została na skwerze Łukasiewicza, w sąsiedztwie trasy nad Wartę. Organizatorzy mieli bowiem nadzieję, że osoby idące nad rzekę zatrzymają się na chwilę i zobaczą efekty pracy młodych artystów.

(j.)