PKP Intercity sprzedaje na wagę stare wagony. Cena wywoławcza to 450 zł za tonę. Do kupienia jest 158 wysłużonych wagonów.

Do sprzedania są wagony pierwszej i drugiej klasy, kuszetki i wagony sypialne. Wysłużone konstrukcje z lat 70. od co najmniej kilku lat stoją na bocznicach w 12 miastach w Polsce i niszczeją. Pracownicy PKP Intercity muszą je codziennie zabezpieczać przed złomiarzami. Ewentualny ich remont nie wchodzi w rachubę, bo prawdopodobnie były droższy od kupienia nowych składów.

Cena wywoławcza w przypadku każdego wagonu to 450 zł za tonę. Jeden wagon waży od 32,5 do 45,5 tony. Najlżejszy można mieć już za niecałe 15 tys. złotych - oczywiście, jeśli nikt nie będzie chciał zapłacić więcej. Nowi właściciele prawdopodobnie rozbiorą większość wagonów i sprzedadzą na złom, bo stworzenie w środku wagonu na przykład restauracji albo minihotelu wymagałoby sporych nakładów finansowych.

Potencjalni kupcy mają niewiele czasu do namysłu, co jeszcze może powstać w starym wagonie. PKP Intercity czeka na oferty do 8 marca.