Pogrzeb zamordowanego w Tunezji ks. Marka Rybińskiego odbędzie się w środę, 2 marca w Warszawie. Uroczystości odbędą się w warszawskiej bazylice przy ul. Kawęczyńskiej 53. Czuwanie modlitewne przy trumnie ks. Rybińskiego rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12 zacznie się msza. Trumna z ciałem księdza Rybińskiego spocznie w grobowcu wspólnoty salezjańskiej na cmentarzu bródnowskim.

W poniedziałek, 28 lutego odbędą się uroczystości żałobne w Tunezji. Msza zostanie odprawiona w kościele katedralnym św. Wincentego a Paulo w Tunisie. We wtorek trumna z ciałem duchownego zostanie przetransportowana samolotem do Polski.

Ks. Rybiński miał 33 lata. Należał do polskiej prowincji salezjanów z siedzibą w Warszawie; od czterech lat przebywał na misji w Manouba w Tunezji. W piątek, 18 lutego znaleziono go z podciętym gardłem w garażu prywatnej szkoły religijnej w podmiejskiej dzielnicy Tunisu, Manoubie. W poniedziałek władze Tunezji poinformowały, że aresztowano zabójcę polskiego salezjanina. To Tunezyjczyk, który pracował w szkole, w której znaleziono ciało księdza.