W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wśród jej uczestników będą m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wśród jej uczestników będą m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.
Tomasz Poręba /Marcin Obara /PAP

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w warszawskiej Hali Expo. Jej rozpoczęcie planowane jest na godz. 11.

Europoseł PiS Tomasz Poręba, który został wybrany na szefa sztabu wyborczego ugrupowania w zbliżającej się kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, zaznaczył w rozmowie z PAP, że nie będzie to konwencja wyborcza.

Podczas konwencji podsumujemy dokonania rządu, wskażemy, co udało się zrobić, podkreślając tym samym naszą wiarygodność - tłumaczył Poręba. Zostaną też wskazane pewne perspektywy na przyszłość, wyznaczymy cele na kolejne lata, w tym te dotyczące sfery szeroko rozumianej gospodarki - zapowiedział.

Podczas konwencji wystąpienia mają wygłosić: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także - jak poinformował Poręba - "kilku innych czołowych polityków PiS". Celem konwencji jest zmobilizowanie naszych działaczy i sympatyków, bo ten rok jest kluczowy z punktu widzenia dalszego kierunku rozwoju Polski. To będzie rok decydujący o rozkładzie sił politycznych w Polsce - podkreślił.

Będziemy mówili o tym, jakie mieliśmy plany, co zrealizowaliśmy - powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Wszystko po to, aby pokazać, po pierwsze, że jesteśmy skuteczni, a po drugie, że jesteśmy wiarygodni i dotrzymujemy obietnic - oświadczyła.

Ostatnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w grudniu ub. r. Premier Morawiecki podkreślał wówczas, że celem PiS jest zapewnienie Polakom życia na poziomie europejskim. Zapowiedział też, że postulaty nowego programu wyborczego będą koncentrować się wokół trzech punktów: Europy, wyższych płac i modernizacji Polski.

Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja, ich zarządzenie przez prezydenta powinno nastąpić nie później niż 25 lutego. Wtedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza. W tegorocznych eurowyborach Polacy wybiorą 52 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych.