W Łodzi przyszły na świat czworaczki! Dwie dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Tę - nie ma co kryć - bardzo dobrą wiadomość otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM od przyjaciółki szczęśliwej mamy.

Dzieci ważą od 740 do 1100 gramów. Są pod troskliwą opieką lekarzy z oddziału intensywnej terapii. Jeszcze przez pewien czas będą w inkubatorach.

Mama - jak usłyszała od dyrektora szpitala Przemysława Oszukowskiego nasza dziennikarka Agnieszka Wyderka - czuje się dobrze, jest dumna z pociech i pozytywnie nastawiona do nowych obowiązków. Kobieta od chwili, gdy było wiadomo, że nosi czworaczki, była pod opieką lekarzy z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Była bardzo zdyscyplinowana i skrupulatnie stosowała się do wszystkich zaleceń lekarzy - zapewniają medycy.

Przypomnijmy, że we wrześniu informowaliśmy Was o czworaczkach, które przyszły na świat w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku. Wszystkie to dziewczynki. Najmniejsza z nich w chwili narodzin ważyła 1,2 kilograma, największa - 1,7.

Ciąża bliźniacza zdarza się raz 80 porodów. Trojaczki rodzą się raz na 6400 urodzeń. A czworaczki raz na... 1 milion 512 tysięcy porodów!