W Gdańsku ruszyła dziś rekrutacja do przedszkoli. Na zapisanie dziecka rodzice mają dwa tygodnie. Dla niemal 5 tysięcy trzylatków, które mogą w tym roku iść do przedszkola, przewidziano nieco ponad 2 tysiące miejsc.

Rekrutacja dotyczy tylko tych dzieci, które po raz pierwszy idą do przedszkola. Aby zapisać dziecko, trzeba wypełnić elektroniczną kartę zapisu na stronie gdańskiej platformy edukacyjnej. Tu znajdziesz kartę zapisu

Kartę trzeba następnie wydrukować i dostarczyć do tak zwanego przedszkola pierwszego wyboru. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, kartę może odebrać w każdym przedszkolu.

Rodzice zadeklarować mogą trzy placówki. Dokumenty należy dostarczyć tylko do jednego, najbardziej pożądanego przedszkola. Trzeba to zrobić najpóźniej do 16 kwietnia, do godziny 15:00. 10 dni później placówki ogłoszą listę przyjętych. Będzie ją można sprawdzić także na stronie internetowej rekrutacji.

To nie będzie jednak koniec całej procedury. Jeśli dziecko zostało przydzielone przez system do przedszkola, to rodzic w terminie od 29 kwietnia od godz. 9.00 do 10 maja 2013 roku do godz. 17.00 musi udać się do tej placówki, aby potwierdzić wolę umieszczenia w niej dziecka poprzez podpisanie umowy. Wtedy dziecko ostatecznie zostaje przyjęte do przedszkola - tłumaczy Magdalena Kuczyńska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W tym roku do przedszkoli może pójść 4934 trzylatków. W publicznych przedszkolach przewidziano dla nich 2080 miejsc.