Uwaga, mieszkańcy bydgoskiego Szwederowa! W wielu częściach tej dzielnicy nie będzie dzisiaj prądu. Wszystko z powodu remontu, który ma sprawić, że zmniejszy się liczba awarii, a elektryczność będzie dostarczana szybciej.

Pierwsze wyłączenia energii zaczęły się wczesnym rankiem. Do godziny 13 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic: Orlej (od Podgórnej do Stromej), Leszczyńskiego (od Podgórnej do Mariackiej), Wzgórze Dąbrowskiego, Filareckiej, Podgórnej (od Orlej do Grudziądzkiej), Mariackiej i ks. Skorupki (od Orlej do Stromej).
Energetycy zaplanowali prace również po godzinie 16:30. Prądu nie będzie wtedy przy ulicach: Orlej (od Podgórnej do Pięknej), Stromej i Skorupki (numery od 1 do 11, strona nieparzysta).

Przerwy w dostawie prądu są spowodowane pracami remontowymi. Na 3 stycznia zaplanowaliśmy wymianę słupów wysokiego napięcia i linii przesyłowych - tłumaczy w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Balinowskim Waldemar Olter z firmy ENEA. Dzięki temu w przyszłości prąd będzie dostarczany szybciej i zmniejszy się liczba awarii - podkreśla.

Paweł Balinowski