Ewa Wachowicz o zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi, Jasiek Mela o zdobywaniu obu biegunów Ziemi, czy wreszcie Piotr Pustelnik o zdobywaniu Korony Himalajów i Karakorum. Takie i inne historie usłyszą uczestnicy Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N, który trwać będzie od 22 do 24 kwietnia w Bochni w Małopolsce.

Nazwa festiwalu - 50°N - choć może wydawać się tajemnicza, pochodzi od szerokości geograficznej, którą wyznaczają równoleżniki. To właśnie 50 równoleżnik szerokości geograficznej północnej przebiega m.in. przez Małopolskę i takie miasta jak Zator, Bochnię, Kraków, Wieliczkę i Tarnów. Wybór tegorocznej lokalizacji wydarzenia padł na Bochnię - najstarsze miasto jednego z najatrakcyjniejszych regionów kraju.

Niezapomniany weekend podróżników!

Festiwal 50°N wystartuje wczesnym rankiem z Wielką Lekcją Geografii, w której wezmą udział uczniowie bocheńskich szkół. A główne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór w Kinie Regis w Bochni. Program imprezy jest niezwykle bogaty, a miejsca, w które zabiorą widzów festiwalowi goście pozwolą przenieść się w ciekawe i jednocześnie piękne zakątki globu.

W ciągu trzech dni będzie można zetknąć się z różnymi tematami, kulturami, smakami, a także poznać nietuzinkowe sposoby patrzenia na świat i odkrywania go. Będzie wyjątkowo i różnorodnie. Swoje prelekcje będą mieli m.in. Ewa Wachowicz - opowie o zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi, Tomasz Gorazdowski - ukaże Nową Zelandię z naciskiem na Władcę Pierścieni, Marta Załogowska i Maciej Tront - odkryją uroki podróży FolkAround oraz Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski - podsumują swoją 10-letnią rowerową podróż dookoła świata.  Natomiast Eleonora i Andrzej Mellerowie pokażą Afganistan z perspektywy podróży kamperem. Na scenie pojawi się także Jasiek Mela, najmłodszy i pierwszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, który udowodni, że "niemożliwe" to tylko wymówka.

W programie nie zabraknie także górskich akcentów. Uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści Piotra Pustelnika, jednego z najlepszych himalaistów, zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum. Dla smakoszy trunków będzie także relacja z podróży za winem z Małopolski do Gruzji, którą przedstawią Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński. Zapowiada się, że to będzie weekend pełen podróżniczych inspiracji.  

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, zaś Partnerem Organizacyjnym - miasto Bochnia.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej informacji można znaleźć również na fanpage’u imprezy: www.facebook.com/50NFestiwal