Możliwe, że za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zdarzył się cud uzdrowienia. O sprawie pisze portal Vatican Insider, powołując się na doniesienia francuskiego dziennika "Le Croix". Do cudu miało dojść ponad rok temu we Francji.

"Śledztwo w sprawie mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce do dziś nie zostało formalnie zamknięte, choć de facto nic się w nim nie dzieje" - zwraca uwagę Wojciech Sumliński w rozmowie z Bogdanem Zalewskim. Sumliński to dziennikarz śledczy, autor książek o kulisach męczeńskiej śmierci... czytaj więcej

Według dziennika, do zdarzenia doszło we wrześniu 2012 roku w szpitalu w miejscowości Creteil na północy Francji, dokąd udał się ksiądz o imieniu Jean, by udzielić sakramentów 56-letniemu mężczyźnie w ostatnim stadium rzadkiej odmiany raka krwi. Francuski kapłan powrócił właśnie z pielgrzymki do Polski, gdzie wędrował śladami księdza Popiełuszki. Przy okazji odkrył, że urodził się tego samego dnia, co kapelan "Solidarności" - 14 września 1947 roku.

Ksiądz Jean odmówił modlitwę do polskiego błogosławionego, prosząc o uzdrowienie chorego, a przy jego łóżku zostawił obrazek z portretem księdza Jerzego. Wkrótce potem, jak relacjonuje dziennik, chory o imieniu Marc obudził się ze śpiączki. Lekarze stwierdzili jego nagłe, niewytłumaczalne uzdrowienie.  

Jak poinformowano, biskup Creteil Michel Santier przygotowuje obecnie dokumentację dotyczącą tego przypadku. Z kolei na marzec zwołane zostało posiedzenie specjalnej komisji, która wraz z dwoma niezależnymi lekarzami zajmie się tym domniemanym cudem uzdrowienia za wstawiennictwem księdza Popiełuszki.

Jak podaje portal Vatican Insider, jeśli faktycznie miał miejsce cud, wkrótce może zostać otwarta droga do kanonizacji księdza Popiełuszki.

(abs)