W środę w centrum Krakowa rozpoczyna się przebudowa torowiska i jezdni na ulicach Dunajewskiego i Basztowej. Prace potrwają do końca października. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu, a pasażerów komunikacji miejskiej zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów.

W ramach przebudowy ulic Dunajewskiego i Basztowej wymienione zostaną torowiska, trakcja tramwajowa, oświetlenie i cała infrastruktura podziemna. Na przystankach tramwajowych powstaną ułatwiające wsiadanie i wysiadanie  tzw. perony wiedeńskie. Po zakończeniu prac, pas jezdni znajdujący się bliżej Plant będzie przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów.

Zamknięte ulice, zmiany w rozkładach jazdy

W związku z remontem zamknięte zostaną ulice: Dunajewskiego oraz Basztowa na odcinku do skrzyżowania z ul. Długą oraz wloty ulic: Krowoderskiej, Garbarskiej  i św. Tomasza. Z ul. Szczepańskiej będzie można pojechać tylko w lewo w kierunku ul. Karmelickiej.

Zmiany nie ominą komunikacji miejskiej. Linie 4, 20 i 24 będą jeździć od ul. Karmelickiej przez ulice: Podwale, Straszewskiego, Franciszkańską, pl. Wszystkich Świętych i ul. Westerplatte. Linia 14 będzie kursować z Mistrzejowic przez ul. Długą do Dworca Towarowego.  Po zmienionych trasach - od Dworca Głównego przez ulicę Pawią i al. Słowackiego - kursować będą także autobusy: 124,424, 152, 352,304,502 i inaczej niż zwykle autobusowe linie nocne.

(mn)