Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw dot. silnego wiatru. Na Gorącą Linię RMF FM dostajemy sygnały z różnych miast o szkodach. W Rybnie (woj. wielkopolskie) zginął 47-letni mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ponad 43 tys. odbiorców nie ma prądu. Najgorzej jest na Dolnym Śląsku - prąd nie dociera tam do 30 tys. gospodarstw domowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw dot. silnego wiatru. Na Gorącą Linię RMF FM dostajemy sygnały z różnych miast o szkodach. W Rybnie (woj. wielkopolskie) zginął 47-letni mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ponad 43 tys. odbiorców nie ma prądu. Najgorzej jest na Dolnym Śląsku -  prąd nie dociera tam do 30 tys. gospodarstw domowych.
Wrocław - Powalone przez wiatr drzewo uszkodziło zaparkowany samochód osobowy /PAP/Maciej Kulczyński /PAP

Mężczyzna, który zginął w Rybnie pracował przy wycince. Nagle jedno z drzew, które akurat wycinką nie było objęte, zostało przez wiatr wyrwane z korzeniami i przewróciło się nieszczęśliwie wprost na 47-latka, który zginął na miejscu. 

To najtragiczniejszy w Wielkopolsce skutek wichur z ostatnich godzin. W sumie straż interweniowała w regionie ponad 80 razy, głównie w okolicach Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Ponad 300 interwencji na Dolnym Śląsku

19 zerwanych dachów i ponad 300  interwencji strażaków związanych z silnym wiatrem odnotowano po południu na Dolnym Śląsku.

We Wrocławiu wiatr uszkodził światła na kilkunastu skrzyżowaniach - kierowcy stanęli w korkach. Opóźnienia mają też wszystkie tramwaje, bo zerwana została trakcja, co doprowadziło do spadku napięcia. Lekko uszkodzony jest dach szpitala na Stabłowicach. 


"Zobaczyłam, że frunie ogromny, dwumetrowy kosz na śmieci"


Był piękny dzień i ok. godz. 14 zaczęło się robić ciemno. Potem się zerwał wiatr, zaczęły fruwać liście, a potem zaczęły fruwać kosze na śmieci - relacjonowała w rozmowie z RMF FM pani Agnieszka z Konstantynowa Łódzkiego. Jechałam samochodem. To się wydarzyło niemalże przed moim skrętem pod blok. Dojeżdżałam i zobaczyłam, że frunie ogromny, dwumetrowy kosz na śmieci. Widok był absolutnie paraliżujący. Potem poleciał pojemnik na odzież używaną - opowiadała. Nadesłała też zdjęcia pokazujące skutki przejścia wiatru. 

Warszawa: Ponad 20 uszkodzonych aut na parkingu


Ponad 20 samochodów zostało uszkodzonych w Warszawie. Silny wiatr powalił mur na osiedlowym parkingu na Targówku przy ulicy Krasiczyńskiej.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(MN)