Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przed intensywnymi opadami deszczu w czterech województwach. Prawdopodobne są też burze z gradem. Przejaśnienia możliwe dopiero w niedzielę.


W czterech województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, w piątek ma dojść intensywnych opadów deszczu. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo takiego zjawiska instytut ocenił na 80 proc., a w woj. kujawsko-pomorskim nawet na 90 proc.

Co prawda ostrzeżenia IMGW dotyczą jedynie czterech województw, ale burze możliwe są w całym kraju. Na całym obszarze Polski będzie częściowo słonecznie, z przelotnymi opadami i z możliwymi burzami. Najwyższa temperatura na zachodzie kraju - 25 st. Celsjusza w Zielonej Górze, a najniższa w Gdańsku - 20 st. Celsjusza.

Weekend znów nie będzie rozpieszczał słońcem. W sobotę w zasadzie czyste niebo będzie można dostrzec jedynie na zachodzie kraju - w woj. wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Na południu Polski możliwe burze z piorunami. W pozostałej części kraju będzie padał deszcz. Na termometrach zobaczymy od 21 do 26 st. Celsjusza.

W niedzielę coraz więcej przejaśnień, głównie na zachodzie. Opady deszczu powinny utrzymywać się na wschód od Wisły. Temperatura od 21 st. Celsjusza w Lublinie do 26 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca