Choć początek roku przyniósł ciepłą, jesienną pogodę, w niektórych regionach Polski spodziewane są silne porywy wiatru. IMiGW wydał ostrzeżenia dla kilku regionów w kraju.

Silnie powieje głównie na południu Polski: na Podkarpaciu, w Małopolsce, Opolskiem, na Śląsku i Dolnym Śląsku. Wiatr da się także we znaki w Zachodniopomorskiem. IMGiW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla tych regionów.

Dziś niebo w całym kraju jest zachmurzone. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, przechodzące w opady deszczu. Na zachodzie kraju opady deszczu, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w górach spadną obfite opady śniegu. Temperatura w całym kraju powyżej zera, najcieplej będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze - termometry wskażą tam 7 stopni Celsjusza. W centralnej części Polski słupki rtęci zatrzymają się na 4-5 stopniach.

Czwartek


W czwartek w całej Polsce wiatr ustanie. Słońce na niebie zagości zdecydowanie częściej niż dzień wcześniej. Będzie też nieznacznie cieplej - we Wrocławiu termometry wskażą 8 stopni Celsjusza, w Katowicach i Krakowie 7 stopni, najchłodniej będzie w górach - w Zakopanem 2 stopnie na plusie, a w Szklarskiej Porębie zero.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 2°C.

Piątek

IMGiW zapowiada na piątek powrót mocnych podmuchów wiatru. Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw podkarpackiego i małopolskiego. Lokalnie można się także spodziewać słabych opadów deszczu.

Będzie za to jeszcze cieplej. W Opolu termometry pokażą aż 10 stopni, o jeden stopień chłodniej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze. W Lublinie, Łodzi i w Kielcach temperatura wyniesie 8 stopni. Najzimniej ponownie w górach - w Szklarskiej Porębie 2 stopnie, a w Zakopanem 5.

(m)

Interia/Pogodynka.pl