Jedziesz na wakacje z południa nad morze? Licz się z utrudnieniami na krajowej jedynce w Częstochowie. Trwa tam remont i kiedy ruch się wzmaga, trzeba stać w korkach. Policja zaleca objazdy.

Zdj. ilustracyjne /Tytus Żmijewski /PAP

Na odcinku Częstochowa-Kościelec droga jest zwężona. Jeśli ktoś chce to miejsce ominąć, może skorzystać z objazdów.

Jadąc w kierunku Warszawy, w Częstochowie należy kierować się na zjazd w prawo na drogę krajową nr 91 - ul. Warszawską, następnie ul. Rędzińską, kolejno przez Rędziny aż do miejscowości Rudniki, gdzie należy zjechać z drogi krajowej nr 91 w lewo w ul. Stalową. W Kościelcu trzeba jechać ul. Wolności, ul. Mykanowską, a następnie należy skręcić w prawo na trasę DK-1.

Jadąc w kierunku Katowic w miejscowości Łochynia należy zjechać z trasy DK-1 w prawo w ul. Mykanowską, następnie kierować się na Mykanów: ul. Kościuszki, ul. Słoneczną do miejscowości Kokawa, następnie skręcić w lewo na drogę wojewódzką 483. Dalej przez miejscowości Radostków, Lubojna, Kolonia Wierzchowisko aż do Częstochowy. W Częstochowie należy jechać ul. Ludową, Kisielewskiego, Armii Krajowej, skręcić w lewo w al. Jana Pawła II, w prawo w al. Wojska Polskiego na trasę DK-1 w kierunku na Katowice.

(mpw)