Ewakuacja prawie 300 osób z jednego z budynków na terenie jednostki wojskowej w Zegrzu pod Warszawą. Jak dowiedział się reporter RMF, uszkodzona została rura z gazem. Na szczęście nie ma już zagrożenia wybuchem pożaru.

Jak ustalił reporter RMF FM, podczas prac na terenie jednostki zewnętrzna firma, która układała światłowód, uszkodziła rurociąg średniego przesyłu. Natychmiast z najbliższego budynku ewakuowano wszystkich żołnierzy. To nawet 300 osób. W dwupiętrowym budynku dydaktycznym odbywały się właśnie szkolenia, bo to jednostka łącznościowców.

Przed godz. 12 pogotowie gazowe zakręciło główny zawór. Strażacy monitorują stężenie gazu w powietrzu i czekają aż gaz całkowicie ulotni się z rurociągu z części od zaworu do uszkodzenia. Strefę buforową zmniejszono do 50 metrów. Jeśli stężenie gazu w powietrzu jeszcze bardziej się zmniejszy, to żołnierze będą mogli już niebawem wrócić do budynku na zajęcia.

Ponieważ do uszkodzenia tej rury doszło bardzo niedaleko drogi krajowej nr 61 trasa Warszawa - Ostrołęka została na kilkadziesiąt minut zamknięta. Teraz można już nią jeździć.

(mpw)