RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Upadło kolejne biuro podróży

Publikacja: Poniedziałek, 31 sierpnia (15:30) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Upadło biuro podróży Digitur z Bielska-Białej. Do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach wpłynęło dziś oświadczenie o niewypłacalności tej spółki.

Z informacji urzędu marszałkowskiego wynika, że obecnie nikt nie wypoczywa w kraju lub za granicą na wycieczce zorganizowanej przez Digitur. Osoby, które wykupiły niezrealizowane wycieczki mają dostać zwrot pieniędzy z ubezpieczenia. Chodzi o ok. 10 umów - głównie zbiorowych - na kwotę ok. 60 tys. złotych. Zabezpieczenie finansowe upadłego biura to 50 tys. euro.

W najbliższym czasie urząd marszałkowski ma opublikować szczegółowe zasady ubiegania się o wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowych. Zobacz komunikat Urzędu Marszałkowskiego.

(mn)

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: