Oberwanie chmury nad Strzelinem na Dolnym Śląsku. Strażacy wyjeżdżali już ponad 60 razy do wypompowywania wody i usuwania z dróg połamanych gałęzi. Burze przechodzić będą dzisiaj również nad Opolszczyzną i Śląskiem.

Ponad stu strażaków usuwa skutki burzy w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Woda podtopiła kilkanaście budynków.  Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy wypompowują przede wszystkim wodę z zalanych piwnic i garaży. W sumie otrzymali blisko 25 takich zgłoszeń. W Dzierżoniowie i Pieszycach straż wyjeżdżała do blisko 20 zalanych budynków. W czasie burz lokalne drogi były podtopione. W tej chwili są już przejezdne. W sumie strażacy dostali ponad 60 zgłoszeń.

Cały czas głównie wypompowujemy wodę z podtopionych budynków - powiedział Tomasz Imielski z wrocławskiej straży pożarnej.

Takie burze są kilku-kilkunastominutowe, a działania - ze względu, że są to działania porządkowe - zajmują dużo czasu - dodał strażak.

Spodziewane są burze połączone z lokalnymi gradobiciami. Gwałtowne zjawiska pogodowe pojawią się między innymi w Małopolsce, na Śląsku oraz na Dolnym Śląsku. Prognozowana wysokość opadów wyniesie do 30 mm, a wiatr może osiągać w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.