Droga prowadząca od przejścia granicznego Korczowa - Krakowiec w stronę Lwowa została zablokowana po ukraińskiej stronie. Ukraińskie służby graniczne apelują do kierowców ciężarówek, by korzystali z innych przejść. Blokada drogi to wyraz solidarności z uczestnikami antyrządowych protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Informacje o blokadzie międzynarodowej trasy E40 w miejscowości Nowojaworowsk przekazali polskim służbom granicznym Ukraińcy.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, ukraińskie służby apelują, szczególnie do kierowców samochodów ciężarowych, o wybieranie innych przejść. Podkreśliła, że kierowcy tirów powinni korzystać z przejść granicznych z Ukrainą: w Medyce, Hrebennem, Budomierzu lub Krościenku.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika, że samochody osobowe po stronie ukraińskiej korzystają z objazdów. Ruch na przejściu w Korczowej obecnie odbywa się normalnie. Przejście nie jest zablokowane - dodała Pikor.

Do akcji informującej o blokadzie drogi E40 po ukraińskiej stronie włączyła się też podkarpacka policja. Jak poinformował jej rzecznik kom. Paweł Międlar, na wjazdach na autostradę A4, która prowadzi do przejścia w Korczowej, ustawione zostały policyjne patrole. Policjanci informują kierowców o utrudnieniu i kierują ich na inne przejścia graniczne - dodał.

(MRod)