Zarzut zabójstwa na tle rabunkowym usłyszał 34-letni Rafał Z. ze Śląska. Mężczyzna udusił swoją ciotkę. Do zdarzenia doszło w Łodzi. Rafał Z. przyznał się do winy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Jak ustalono ofiara mieszkała samotnie w swoim domu w Łodzi. Prowadziła działalność gospodarczą. Od kilku lat była wdową. Po raz ostatni widziano ją w środę. W czwartek kobieta nie przyszła do swojej teściowej, choć była umówiona. Zaniepokojona rodzina próbowała się z nią skontaktować. W piątek powiadomiła policję.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania kobiety. Na podłodze znaleźli jej ciało. Jak się później okazało, kobieta została uduszona.

Dzień później policjanci zatrzymali na Śląsku 34-letniego mężczyznę. Przyznał się do zabicia ciotki. Kabel, którym udusił kobietę, przywiózł ze sobą. Po zabójstwie zabrał jej kartę bankomatową i biżuterię, która sprzedał w lombardzie za 4 tys. złotych.


Mężczyzna nie był wcześniej karany. Mieszkał z żoną i trójką dzieci. W poniedziałek łódzka prokuratura podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.