​Tylko w sobotę do godziny 16.30 na polskich drogach doszło do 56 wypadków, w których zginęło dziewięć osób, a 67 zostało rannych. Jak informuje Komenda Głowna Policji, w tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 163 nietrzeźwych kierowców.

​Tylko w sobotę do godziny 16.30 na polskich drogach doszło do 56 wypadków, w których zginęło dziewięć osób, a 67 zostało rannych. Jak informuje Komenda Głowna Policji, w tym czasie funkcjonariusze zatrzymali 163 nietrzeźwych kierowców.
Zdjęcie ilustracyjne /Piotr Bułakowski /RMF FM

W sobotę rano na drodze S-19 w miejscowości Boćki na Podlasiu samochód osobowy zjechał z trasy i uderzył w drzewo. Zginęło 7-letnie dziecko, a ranne zostały cztery osoby.

Prokuratura i policja wyjaśniają też przyczyny i okoliczności zderzenia samochodu osobowego z 2 wojskowymi ciężarówkami w Bojanowie niedaleko Stalowej Woli. Zginęły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym: 23-letni kierowca i 26-letni pasażer.

Do innego śmiertelnego wypadku doszło między innymi w Łomiankach. Na ulicy Kolejowej - na drodze numer 7 - na dwa samochody czekające na zmianę świateł z dużą prędkością najechała trzecia osobówka. Nie żyje 60-letnia kobieta.

Wzmożony ruch na drogach

Ruch na drogach, w szczególności w okolicach cmentarzy, jest bardziej intensywny w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych. W ramach trwającej od piątku akcji "Znicz" na drogach odbywają się wzmożone patrole policji.

Łącznie kontrolować kierowców i patrolować okolice cmentarzy ma około 5 tysięcy policjantów. Akcja potrwa do 2 listopada.

Równoległe z akcją "Znicz" w tym roku trwa wspólna akcja policjantów i duchownych pod hasłem "Nie zabijaj". Jej celem jest uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Będziemy z Wami na drogach

We wtorek 31 października i w środę 1 listopada w RMF FM specjalne wydania Faktów. Informacje z dróg będziemy przekazywać na bieżąco także na RMF24.pl.

Nasi reporterzy będą informować o zmianach w ruchu w okolicach cmentarzy, ostrzegać o korkach, podpowiadać jakich miejsc unikać, jak w poszczególnych miastach kursuje komunikacja miejska i gdzie zaparkować samochód. Będziemy m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, we Wrocławiu, w Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Olsztynie, czy w Zakopanem.

Czekamy również na informacje od Was: o utrudnieniach, czy problemach z przejazdem. Do Waszej dyspozycji jest nasza Gorąca Linia 600-700-800

Śledźcie nas także na Twitterze - wszystkie informacje drogowe oznaczamy hashtagiem #trafficRMF


(ł)