Nie będę się znęcał nad Jarosławem Kaczyńskim, on ma wystarczająco wiele problemów - tak premier Donald Tusk skomentował wywiad prezesa PiS, w którym mówi on m.in. o chamstwie PO. Bądźcie litościwi dla polityków, którzy nie zawsze wiedzą, co mówią. Przyzwyczaiłem się do tego, że Jarosław Kaczyński czasem wypowiada myśli i sądy, których potem się pewnie wstydzi - powiedział Tusk.

Chodzi o wywiad prezesa PiS dla prawicowego portalu Blogpress.pl. Kaczyński powiedział w nim m.in. o agresji i odrzuceniu wszelkich reguł kultury przez PO. Nie uznają żadnych granic i to, co wie na ten temat opinia publiczna, to nawet nie jest promil tego, co jest naprawdę. Trzeba by jeszcze wiedzieć, co się dzieje na komisjach sejmowych czy nawet w restauracji sejmowej - ten poziom chamstwa jest taki, że Samoobrona to bardziej kulturalna partia niż oni - uznał Kaczyński. W jego opinii PO to jest grupa ludzi (...) strasznie nieokrzesanych, jednocześnie nastawionych na agresję.

Jarosław Kaczyński ocenił też, że działania polskich władz w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem to skandal i pełna kapitulacja.