Dziennikarze do Brukseli i sprawdzili, jak mieszka nowy szef Rady Europejskiej. "Okazuje się, że Donald Tusk (57 l.) żyje obecnie w luksusowym, 5-gwiazdkowym hotelu położonym zaledwie kilkaset metrów od jego biura! Ma w nim do dyspozycji elegancki apartament, który pracownik hotelu w rozmowie z Faktem nazywa „najbardziej luksusowym”. Cena za noc to nawet 7000 zł!" - pisze tabloid.

Z informacji "Faktu" wynika, że współpracownicy ponoć znaleźli już Tuskowi odpowiednie lokum w Brukseli, na które co miesiąc będzie dostawał ponad 16 tys. zł. "Tyle że nawet jeśli, to były polski premier w nim nie mieszka! Zrobiliśmy mu w tym tygodniu zdjęcia, jak wychodzi z eleganckiego hotelu, w którym ma do dyspozycji piękny apartament" - twierdzi gazeta. 

Jest przestronny, z ogromnym łóżkiem, własną kuchnią, dużym telewizorem, ma kilka pokoi i duży taras. Z apartamentu rozciąga się widok na Parlament Europejski. Ważni politycy lubią to miejsce.To ze względu na wygodę, bo istnieje możliwość zaadaptowania salonu na pokój konferencyjny - tak przedstawiciel hotelu zachwalał w rozmowie z "Faktem" walory apartamentu, który wedle jego opisu zajmuje obecnie przewodniczący Rady Europejskiej. To także jedyny apartament w całym hotelu, który jest połączony z dwoma pokojami, w których może nocować osobista ochrona. 

Więcej na ten temat w najnowszym "Fakcie". Tam także znajdziecie:

-