RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzy ofiary tlenku węgla w Wielkopolsce

Publikacja: Środa, 15 grudnia (09:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy osoby śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla w wielkopolskiej miejscowości Nieświastów w powiecie konińskim. To 38-letni mężczyzna, jego 32-letnia siostra i jej 16-letnia córka. Mieszkali w budynku jednorodzinnym.

Według dyżurnego wielkopolskiej straży pożarnej, czad wydobywał się z pieca węglowego. W pomieszczeniu nie było wentylacji.

Również w Krakowie zmarł 15-letni chłopiec, który zatruł się tlenkiem węgla. Powodem zaczadzenia był niesprawny piecyk. Nastolatek stracił przytomność podczas kąpieli. Mimo 1,5-godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: