Według dyżurnego wielkopolskiej straży pożarnej, czad wydobywał się z pieca węglowego. W pomieszczeniu nie było wentylacji.
Również w Krakowie zmarł 15-letni chłopiec, który zatruł się tlenkiem węgla. Powodem zaczadzenia był niesprawny piecyk. Nastolatek stracił przytomność podczas kąpieli. Mimo 1,5-godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.