Trójmiejska Szybka Kolej Miejska od dziś będzie kursować częściej. Na najbardziej obleganym odcinku ma jeździć do 10 minut. Pasażerowie, którzy przez ostatnie dwa tygodnie musieli czekać na kolejkę nawet pół godziny - nie dowierzają.

Z powodu nałożenia się remontów kilku peronów kolejki mogły jeździć w niektórych miejscach tylko po jednym torze. W efekcie połączeń było dużo mniej, a na niektóre trzeba było czekać nawet 30 minut. Pasażerowie narzekali przede wszystkim na ogromny tłok i niejasny rozkład jazdy kolejek.

Ten nie wrócił do swojej normy sprzed 2 tygodni, ale od dziś jest dużo prostszy. Doszliśmy do wniosku, że dla pasażera lepszy jest stały rozkład. Bez, że tak powiem, mieszania i robienia raz co 7,5 minuty, raz co 10. Tylko stale, co 10 minut, przez cały rok. To znaczy do wprowadzenia nowego rozkładu, czyli 8/9 grudnia. I dalej na nowy rozkład cały, aż do połowy grudnia 2013 - mówi Marcin Głuszek, dyrektor do spraw marketingu SKM.

Odjazdy co 10 minut dotyczą jednak tylko godzin szczytu (od 6 do 9 oraz od 13 do 18) i najbardziej obleganego odcinka w Trójmieście - od Gdańska Głównego do Gdyni Chyloni. Dalej - do Wejherowa - kolejki będą jeździć co 15 minut. W ciągu dnia kolejki będą jeździć odpowiednio co 15 minut do Chyloni, i co pół godziny do Wejherowa.

Pasażerowie mają jednak wątpliwości. Jakoś w to nie wierzę, zobaczymy... myślę, że będą i tak opóźnienia - mówi młoda studentka. Tyle jest przeróbek i tutaj robót na trasie, że nie sądzę, żeby to w jeden dzień miało zmienić się na lepsze - dodaje pasażer czekający w Sopocie na kolejkę do Gdańska.