Dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł zastosowała prokuratura w Opocznie wobec trenera pięściarzy Piotra W. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków i amunicji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę Piotr W. oraz dwaj jego zawodnicy - Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk jechali z Dzierżoniowa na konferencję prasową do Radomia. W piątek bokserzy mają wystąpić na gali "Windoor Boxing Night". W Opocznie zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie amfetaminę oraz pięć sztuk amunicji do broni krótkiej. Wszyscy zostali zatrzymani.

W czwartek bokserzy Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk po złożeniu zeznań zostali zwolnieni. Do prokuratury w Opocznie przewieziono natomiast trenera, który usłyszał zarzut posiadania m.in. znacznej ilości narkotyków. 

Mariusz Wach to były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Kamil Łaszczyk plasuje się w czołówce rankingu WBO kategorii piórkowej. Z kolei Pior W. w przeszłości był mistrzem Europy wagi junior półciężkiej.

Na piątkowej gali w Radomiu Wach (rekord 28-1) ma się spotkać w walce wieczoru z Amerykaninem Travisem Walkerem (39-12-1), który przed dwoma laty miał na "deskach" Tomasza Adamka (ostatecznie Polak wygrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie). Z kolei Łaszczyk (18-0) ma boksować z Azerem Bachtijarem Iskenderzade (9-4).