"Mężczyzna wykonujący prace instalatorskie na słupie energetycznym w pow. piaseczyńskim został najprawdopodobniej porażony prądem; niestety nie przeżył" - poinformował w poniedziałek oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że do zdarzenia doszło przed godz. 16 w miejscowości Głosków (pow. piaseczyński). Mężczyzna, który pracował na słupie energetycznym został najprawdopodobniej porażony prądem. Na miejsce wysłano straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe i energetyczne.

Niestety mężczyzna zmarł. W tej chwili trwają czynności policji, m.in. ustalanie tożsamości tego człowieka - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki.

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski, na miejscu pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej z PSP i OSP. Strażacy, powołując się na informację z pogotowia energetycznego informują, że napięcie na linii energetycznej wynosiło 230 V. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pijani nastolatkowie napadli na stacje benzynowe. Pracownikom grozili nożem