W miejscowości Ameryczka między Kcynią a Szubinem doszło do wypadku, w którym zginęły cztery osoby. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Jak powiedział  oficer dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, dwie osoby podróżujące seatem zginęły na miejscu. Dwie, które były w bmw zostały ciężko ranne. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca BMW kończąc manewr wyprzedzania nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie bokiem uderzył w jadącego w stronę Szubina seata. Zginęły wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu: 44-letni kierowca BMW i jego 22-letni pasażer, a także kobieta i mężczyzna, którzy jechali seatem - poinformowała oficer prasowa policji w Nakle nad Notecią, Justyna Andrzejewska.

Na miejsce przyleciał helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, jednak nie udało się uratować im życia. Droga numer 247 jest zablokowana.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(nm)