RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragiczny wypadek policjantki na ściance wspinaczkowej. Jest kilka hipotez

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 25 września (10:10)

W Gdańsku doszło do tragicznego wypadku na jednej z najwyższych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Po upadku z dużej wysokości zmarła kierowniczka sekcji policyjnych psychologów z komendy wojewódzkiej w Lublinie - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

Prokuratura prowadzi już prace w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. Pod uwagę branych jest kilka hipotez. 

Według jednej z nich, mogło dojść do rozwiązania węzła na linie zabezpieczającej. Powodem odpadnięcia policjantki od ścianki mógł być także jej błąd podczas przepinania w trakcie treningu. 

Badany jest również stan wyposażenia zabezpieczającego oraz sposób jego przygotowania przed wspinaczką. 

Kobieta spadła na twarde podłoże, zmarła pomimo reanimacji. Policjantka w Gdańsku przebywała w czasie poza służbą.

(ph)

Źródło: RMF FM
Tagi: Gdańsk

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: