Do 5 osób wzrosła liczba ofiar wypadku na Lubelszczyźnie. W miejscowości Stawek w powiecie łęczyńskim zderzył się bus i samochód dostawczy. W szpitalach przebywa 21 rannych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to samochód dostawczy zjechał na lewy pas i czołowo zderzył się z busem. Jak mówił Robert Gruszecki ze straży pożarnej w Łęcznej, warunki na drodze były dobre.

Jak dodaje rzecznik straży pożarnej w Lublinie Tomasz Stachyra, część pasażerów była zakleszczona w pojeździe. Co najmniej dwie osoby z 21 rannych są w stanie ciężkim.

Najbardziej poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Łęcznej, Lubartowie i Lublinie. W akcji brały udział śmigłowce ratunkowe. Osoby odniosły obrażenia w postaci urazów wielonarządowych, urazów czaszki, twarzy, liczne złamania kończyn górnych i dolnych - mówił Gruszecki.

Z relacji świadków wynika, że część rannych wyszła z auta o własnych siłach. Jednego człowieka nie mogli wyciągnąć - mówił jeden z okolicznych mieszkańców.

Jak relacjonuje będący na miejscu reporter RMF FM Krzysztof Kot uderzenie było tak silne, że z samochodu dostawczego zerwało kontener-chłodnię i odrzuciło kilka metrów dalej do pobliskiego rowu.

Więcej zdjęć na portalu Lublin112.