Tragedia w miejscowości Radlna w powiecie tarnowskim. W nocnym pożarze domu jednorodzinnego zginęli mężczyzna i kobieta.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godz. 22:30. Gdy przybyli na miejsce, ogniem ogarnięty był dach, płomienie wydobywały się także przez okna budynku. Od mieszkańców miejscowości uzyskano informację, że wewnątrz mogą być dwie osoby.

Strażacy weszli z kamerą termowizyjną. Podczas przeszukiwania korytarza zawalił się jednak strop nad kuchnią. Wejście do dalszych pomieszczeń było więc zbyt ryzykowne. 

Z ogniem walczyło sześć zastępów - 28 strażaków. Akcja trwała niemal sześć godzin. Po ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pogorzeliska, co było utrudnione o tyle, że w środku znajdowało się dużo mebli, kartonów i odzieży. W domu znaleziono ciała mężczyzny i kobiety.

Strażacy apelują o wyposażanie domów w czujki dymu, które mogą zaalarmować mieszkańców już w pierwszej fazie rozwoju pożaru. Zdarza się, że mimo iż są na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia, na ratunek jest za późno.