Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Beznatka koło Kalisza. Osobówka czołowo zderzyła się z ciężarówką. Zginęła 30-letnia kobieta. Jej 9-letnia pasażerka została ranna.

Do wypadku doszło około godz. 18 na trasie Kalisz - Turek (Wielkopolskie). Na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Beznatka czołowo zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy marki peugeot.

Rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej mł. kpt. Szymon Zieliński poinformował, że 30-letnia kobieta, która kierowała samochodem, zginęła na miejscu. Jej pasażerkę, 9-letnią dziewczynkę zabrano do szpitala.

Dziecko doznało powierzchownych obrażeń ciała, stan stabilny, bez utraty przytomności; przebywa na chirurgii dziecięcej - powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

30-latka zjechała na przeciwległy pas ruchu

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta kierująca peugeotem, jadąc od strony Kalisza w kierunku Turku, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciągnikiem siodłowym z naczepą - poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Na miejscu prowadzone są czynności przez policję i prokuratora. Policja ustala właściciela pojazdu. 

Droga jest zablokowana. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej - przekazał rzecznik strażaków.