Październik to dobry czas na wakacje – przekonują biura podróży na rozpoczętym właśnie Tour Salonie w Poznaniu. Taniej, bez tłoku i oryginalnie. Zanim jednak ulegniemy wizji jesiennego leniuchowania w ciepłych krajach, sprawdźmy czy w październiku ciepłe kraje są naprawdę ciepłe.

Majorka? Koledzy z pracy padną z zazdrości. Niestety, teraz jest tam tylko dziesięć stopni – usłyszał reporter RMF FM na stoisku promującym Majorkę. Na wakacje w październiku warto wybrać się do Bułgarii, choć najdłużej w Bułgarii wypoczywają Niemcy – dla nich sezon trwa tam kilka miesięcy.

W planowaniu urlopu nadal decyduje w Polsce temperatura - portfela. Ceny spadają, ale nie wszędzie polecimy. Wiele hoteli zawiesza na czas jesieni swoją działalność. - tłumaczą przedstawiciele biur podróży. Jeśli nie jesienne wakacje, to może zabawa po pracy. Na targach wystawia się firma organizująca imprezy integracyjne w stylu PRL.  Nawet jeśli nie mamy szans na urlop w październiku, miło jest o nim pomyśleć. Akurat to nic nie kosztuje.