RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Toruń: Wandale grasują, miasto płaci

Publikacja: Środa, 2 lutego (09:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy złotych traci średniej wielkości, polskie miasto z powodu zniszczeń dokonanych przez wandali. Swoje wydatki na remonty w ubiegłym roku, podsumował Toruń. Naprawa samych tylko sygnalizatorów na przejściach dla pieszych kosztowała 30 tys zł.

Wandale zniszczyli również lustra na skrzyżowaniach. Jedno kosztuje 800 zł: w sumie Toruń będzie musiał zapłacić ponad 6 tys zł. 12 tysięcy zł kosztowała naprawa przycisków na przejściach dla pieszych. Na liście napraw znalazły się też przystanki, ławki i śmietniki. Wszędzie na przystankach szyby powybijane. To wandale to robią. Raz złapałem jednego i zadzwoniłem na policję -powiedział reporterowi RMF FM jeden z mieszkańców Torunia.

Tylko za pieniądze wydane na naprawę sygnalizacji w Toruniu, mogłoby powstać 150 metrów osiedlowego chodnika.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: