Tomasz Komenda, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia, został ojcem. Jego partnerka Anna Walter urodziła chłopca. Dziecko ma na imię Filip.

Tomasz Komenda i jego narzeczona Anna Walter zostali rodzicami. Chłopiec urodził się w poniedziałek o 15:03. Dziecko ma na imię Filip. Informację przekazała na swoim profilu społecznościowym Fundacja Braci Collins:

Cytat

It's a boy! Nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!
- czytamy na Facebooku Fundacji Braci Collins

Tomasz Komenda we wrześniu oświadczył się swojej partnerce Annie Walter. Romantyczne zaręczyny miały miejsce na sali kinowej pełnej publiczności, tuż po premierze filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". 

Swoją narzeczoną Tomasz Komenda poznał na serwisie randkowym. Anna Walter przyznała, że śledziła sprawę związaną ze skazaniem oraz uniewinnieniem mężczyzny i bardzo mu współczuła. Ich kontakt kilkukrotnie się urywał, ale w końcu zaiskrzyło, kiedy spotkali się przypadkiem na ulicy. 

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie

16 grudnia Sąd Okręgowy w Opolu najpewniej wyda wyrok w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla Tomasza Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat. Mężczyzna domaga się od państwa prawie 19 milionów złotych.

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za brutalne zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Do zbrodni doszło w noc sylwestrową w 1996 roku. Po 18 latach w więzieniu, po ponownym rozpatrzeniu sprawy, Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę.