Na świecie są miliony osób, które pracują 24 godziny na dobę i nie dostają za to żadnego wynagrodzenia. O kim mowa? O mamach! Przypominamy o nich w dniu ich święta! I życzymy, żeby było dowartościowane codziennie - nie tylko 26 maja.

Wyobraź sobie pracę, które wymaga zaangażowania 24 godziny na dobę - bez wakacji, bez snu i bez pensji za swoje poświęcenie. Tak pracuje większość matek na świecie: zajmują się swoimi dziećmi non stop: karmią je, opiekują się nimi i dbają o ich rozwój. Z okazji dzisiejszego święta warto uświadomić sobie, jak ciężko nasze mamy pracują na co dzień.

Amerykańska firma marketingowa "Mullen" przygotowała nietypową ofertę pracy dla "Dyrektora operacyjnego". Na ich anons odpowiedziało bardzo wielu kandydatów. Potencjalni pracownicy - już podczas rozmowy rekrutacyjnej musieli odpowiedzieć na kilka pytań: "Czy zgadzasz się na pracę, w której cały dzień stoisz na nogach i nie masz prawa do przerwy?", "Czy chciałbyś pracować co najmniej 135 godzin tygodniowo?", "Czy masz wykształcenie medyczne, finansowe i uzdolnienia kulinarne?".

Mężczyzna przeprowadzający rekrutację dodał także, że praca jest bezpłatna i nie przysługuje żaden urlop. Kandydaci byli coraz bardziej zdziwieni. Czy to jest w ogóle legalne? - pytała jedna z kobiet. To ociera się o okrucieństwo - mówiła kolejna. Nieludzkie, niehumanitarne - padały kolejne określenia na temat tej oferty pracy.

Kandydaci byli niesamowici zaskoczeni odpowiedzią, kiedy okazało się, że chodzi o... mamy, które pracują na takich zasadach. Myślę teraz o swojej mamie - powiedział jeden z uczestników. Mamom życzymy więc, żeby ich dzieci myślały o nich nie tylko dziś, ale na co dzień.