Pierwszy tydzień ferii w całej Polsce będzie pod znakiem deszczowych chmur, a na Dolnym Śląsku będzie porządnie lało. Podobnie w Małopolsce. Narty będzie można szykować dopiero na drugi tydzień ferii, wtedy przypomni sobie o nas prawdziwa zima.
Ci, którzy w czasie ferii będą nad morzem muszą również zabrać ze sobą parasole i nastawić się na spacery brzegiem morza w deszczu. I to przez najbliższe dwa tygodnie. Podczas długich spacerów warto wdychać jod - o tej porze roku jest go tam podobno najwięcej.