Rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki została przedłużona. Jeśli więc nie zdążyłeś zgłosić się w pierwszym terminie - nie zwlekaj. Czas na wysłanie swojej kandydatury masz tylko do 31 października. Szlachetna Paczka to akcja charytatywna, która od 16 lat łączy biednych i bogatych. Wolontariusze poszukują najuboższych rodzin w Polsce, a darczyńcy robią im bożonarodzeniowe prezenty. W sumie do projektu potrzeba aż 13 700 chętnych do pomocy.

Wolontariusze nadal poszukiwani są w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Organizatorzy Szlachetnej Paczki nie zdradzają jednak o jakie regiony naszego kraju chodzi. Warto nie zwlekać - jeśli zgłosisz się wcześniej, możesz wybrać okolicę, w której chcesz pomagać - zachęca koordynatorka ds. projektów Katarzyna Skubera.

Idealny kandydat na wolontariusza Paczki powinien być zmotywowany do działania, otwarty i komunikatywny. Jak zauważają zaangażowani w projekt młodzi ludzie, dzięki wolontariatowi nabywa się umiejętności, które później są bardzo przydatne na rynku pracy.

Już obserwujemy, że po okresie wolontariatu wartość takiej osoby wzrasta. Gdy ktoś ma w CV, że był wolontariuszem Paczki, ma 100 proc. pewność, że dostanie pracę, a często nawet bardzo dobrą pracę - powiedział w rozmowie z RMF FM ks. Jacek WIOSNA Stryczek - twórca akcji charytatywnej.

Szlachetna Paczka tylko w ubiegłym roku pomogła 21 tys. rodzin. Wartość przekazanej pomocy sięgnęła 54 mln zł. W tym roku potrzeba rekordowo dużo wolontariuszy - aż 13 700 osób.O tym, jak wygląda proces rekrutacji i gdzie się zgłosić, aby zostać wolontariuszem - przeczytacie >>> TUTAJ <<<