Niech partykularne interesy poszczególnych państw nie przysłaniają najważniejszego zadania, jakim jest gwarancja bezpieczeństwa - wezwała premier Beata Szydło. Zadeklarowała, że Polska będzie broniła wartości leżących u podstaw Unii Europejskiej, takich jak wolny rynek i swobodna konkurencja.

Szefowa rządu w nagraniu opublikowanym na Twitterze odniosła się do - jak mówiła - "niesprawiedliwych dla Polski wypowiedzi niektórych unijnych polityków", które pojawiły się w ostatnim czasie.

Pragnę jasno i wyraźnie podkreślić: Polska jest państwem praworządnym i demokratycznym, Polska jest krajem solidarnym i proeuropejskim. Wartości leżące u podstaw UE są dla nas ważne. Takimi wartościami jest m.in. wolny rynek i swobodna na nim konkurencja. Polski rząd będzie bronił tych wartości - mówiła.

Dzisiaj w obliczu wyzwań, które stoją przed nami, Europejczycy nie mogą dać się podzielić. Niech partykularne interesy poszczególnych państw nie przysłaniają najważniejszego obecnie zadania, jakim jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kontynentu - podkreśliła Szydło.

(MN)